CO JE LETNÍ AKADEMIE DISCOVER?

Letní akademie Discover je akce, kde se středoškoláci a středoškolačky můžou během jednoho týdne učit od týmu lektorů a lektorek, kteří studovali na známých světových nebo domácích univerzitách a své nadšení chtějí předávat dál. Letní akademie Discover nabízí široké spektrum kurzů, na kterých formou experimentů, simulací a diskuzí jeho účastníci objevují obory, které je jednoduše fascinují nebo které chtějí v budoucnu studovat.

JAK VYPADÁ DEN NA LETNÍ AKADEMII DISCOVER?

Dopoledne se na Letní akademii Discover budeš věnovat dvěma odborným kurzům, od biologie či práva, přes robotiku a kvantovou fyziku, až po tanec a fotografování. Chceš vědět, jestli se dá vymazat paměť? Nebo jestli smí stát za některých podmínek mučit své občany? Stačí si vybrat kurz.

Odpoledne patří workshopům a sportovním či kreativním aktivitám. Můžeš si na vlastní kůži vyzkoušet slavné psychologické experimenty, debatovat o tématech jako feminismus nebo rasismus, zahrát si frisbee či volejbal, zazpívat si večer s kytarou u ohně, či určovat souhvězdí na letní obloze. Zajímaví lidé a hovory udělají z Letní akademie Discover nejlepší týden tvého léta! Jestli si chceš den na Discoveru představit podrobněji, přečti si článek od naší účastnice Terky.

Pro Discover je klíčová otevřenost všem mladým lidem bez ohledu na jejich sociální zázemí. Prohlédni si naši možnosti stipendií.